Přijďte na další pop up! 19. - 20. prosince Podívejte se na událost!

Čato kladené dotazy

Obecné informace

 

Mohu si oblečení někde vyzkoušet?

V současné době 1981 funguje pouze jako e-shop, a tak není možné si oblečení vyzkoušet. V případě, že ti objednané kousky nebudou sedět, není problém je vrátit.

 

Jsem z Prahy a ráda bych si vyzvedla objednávku osobně, je to možné?

Vzhledem k tomu, že 1981 Second Hand nemá žádnou kamennou prodejnu a v kanceláři se pohybujeme jenom občas, objednávky posíláme pouze kurýrem. 

 

Vykupujete oblečení od zákazníků?

Bohužel ne. Oblečení 1981 Second Hand pochází ze second handů z celé České republiky a komisní prodej v tuto chvíli nenabízíme.

 

Mohu koupené oblečení rovnou nosit nebo je potřeba ho nejdříve vyprat?

Oblečení prochází před doputováním k zákazníkovi procesem, během kterého jej pečlivě ošetřujeme a navracíme jej do co možná nejlepšího stavu. Poté veškeré kousky pereme a žehlíme, a tak ho klidně můžeš vzít rovnou na sebe!

 

Jak zjistím, kterou velikost si má vybrat?

Vzhledem k tomu, že všechny naše kousky pocházejí ze second handů, některé velikosti mohou být leckdy zastaralé či nečitelné. Proto kromě uváděné velikosti najdeš u každého produktu také rozměry, které ti pomohou zjistit, jestli ti tvůj vysněný kousek bude i perfektně sedět.

 

Jak často přidáváte nové kousky? 

Nové kousky přidáváme nejméně jednou týdně! 

 

Objednávky a platby

 

Je možné objednávku stornovat?

Ano, kontaktuj nás do třiceti minut od vytvoření objednávky e-mailem, ve kterém uveď číslo své objednávky. My už se o zbytek postaráme! 

 

Jak mohu za svou objednávku zaplatit?

Na e-shopu 1981 Second Hand je možná platba buď bankovním převodem nebo hotově při převzetí zboží od kurýra (dobírka). Je jen na Tobě, kterou možnost si vybereš, ale měj na paměti, že při zvolení bankovního převodu objednávky odesíláme, až při připsání peněz na náš účet.

 

Doručování objednávek/doprava

 

Jak dlouho trvá, než objednávka doputuje ke mně domů?

Většinou 2 pracovní dny. Objednávky před 12 hodinou odesíláme ještě ten samý den, a tak se na balíček můžeš těšit už za 24 hodin! Pokud však při placení zvolíš platbu bankovním převodem, objednávky odesíláme až při připsání peněz na náš účet.

 

Kolik zaplatím za doručení balíčku?

Doprava kurýrem stojí 99 korun. Při objednávce nad 1500 korun je poštovné zdarma!

 

Jak zjistím, kde se můj balíček právě nachází?

Jakmile si pro Váš balíček přijede kurýr, dorazí Vám také potvrzení o převzetí balíčku. Následující den Vás bude kurýr kontaktovat sms zprávou nebo e-mailem s časovým rozmezím o doručení. Pokud Vám to nevyhovuje, stačí zavolat a domluvit se přímo s kurýrem.

 

Co když mi balíček do dvou dnů nepřijde?

Ačkoli se snažíme veškeré objednávky doručit co nedříve, v ojedinělých případech se balíčky mohou zpozdit. Dej nám, prosím, pár dnů k dobru, a pokud ani tentokrát balíček nedorazí, neboj se zavolat na +420 608 081 638. 

 

Vrácení zboží a reklamace

 

Je možné oblečení vrátit?

Samozřejmě. Pokud Ti oblečení nesedí či doručené kousky neodpovídají popisu/fotkám uvedeným na e-shopu, není problém poslat oblečení zpět. Máš 30 dní na rozmyšlenou ode dne doručení, a tak si můžeš vše v klidu promyslet.

 

Jak zboží vrátím?

V doručeném balíčku najdeš kromě objednaného oblečení i formulář, který vyplníš a tam najdeš i podrobný návod, jak zboží vrátit. Nemusíš nám kvůli tomu volat, stačí poslat balíček a my Ti dáme vědět hned, jak dorazí!

 

Jak dlouho trvá, než mi vrátíte peníze?

Peníze se snažíme vrátit co nejrychleji. Maximální lhůta je však 14 dní. 

  

Nechci vrátit peníze, ale rád bych si vybral něco jiného z vašeho e-shopu. Je to možné?

Samozřejmě. V tomto případě nás prosím kontaktuj e-mailem, kde se dohodneme podle tvého přání. 

 

Velikosti 

 

Jak zjistím, kterou velikost si má vybrat?

Vzhledem k tomu, že všechny naše kousky pocházejí ze second handů, některé velikosti mohou být leckdy zastaralé či nečitelné. Proto kromě uváděné velikosti najdeš u každého produktu také rozměry, které ti pomohou zjistit, jestli ti tvůj vysněný kousek bude i perfektně sedět.

 

Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, zavolejte nám na číslo +420 608 081 638 nebo nám napište na ahoj@1981.cz.