O nás

Náš cíl

Vintage oblečení pro nás není jen způsob, jak si originálně a dostupně zaplnit šatník. Uvědomujeme si negativní environmentální dopad módního průmyslu, který ročně vyprodukuje miliardy kousků, přičemž velká část z nich se ani nedostane do něčí skříně. A když, tak často jen na chvíli. Proto si dáváme za cíl vracet co nejvíc oblečení zpátky do oběhu. Všechny kousky pečlivě projdeme, vypereme, vyžehlíme a popřípadě přešijeme. A potom? Potom jim vy vdechnete nový smysl.

Jak vracíme oblečení zpět do oběhu

1. Kurátorovaný výběr

Aby se co nejvíce oblečení mohlo vrátit zpátky k životu, musí splňovat naše přísná kritéria. Ať už se jedná o materiál, trendovost nebo kvalitu. S tím nám pomáhají naši ověření evropští dodavatelé, za kterými pravidelně jezdíme a se kterými budujeme dlouhodobé vazby. Jen díky tomu u nás můžete najít tak velkou selekci vintage pokladů.

2. Každý kus má naši pozornost

I přes to, že zpracováváme velké objemy oblečení, každý kus nám musí projít pod rukama. Na základě kvality se pak rozhodujeme, jak s daným oblečením naložíme. Ty ve 100% stavu najdete na našem eshopu a pop-upech, ostatní přešijeme nebo úplně upcyklujeme v naší Reborn kolekci.

3. Nic nevyhazujeme

Máme respekt ke všemu oblečení, které k nám dorazí. I u nedokonalých kousků přemýšlíme, jak je co nejlépe zužitkovat. Nezbavujeme se ani poničených věcí, které by jinde skončily v koši. Co s nimi? Upcyklujeme je v naší Reborn kolekci!

4. Snadné nakupování

Snažíme se bořit stigma "špinavých" second-handů, které u nás někdy stále přetrvává. Všechny naše kousky jsou vyprané, vyžehlené a pečlivě srovnané a rozřazené podle kategorií tak, aby cesta k vašemu vysněnému kousku byla už jenom zábava. Máte náš obchod daleko? Najděte si svůj pre-loved úlovek na našem e-shopu a nebo na pop-upech, s kterými pravidelně vyjíždíme i do dalších měst.

Fancy kolekce 

To nejprémiovější, co se dá v našich vintage vodách ulovit. Burberry kabáty, Jil Sander, Dior. Jestli milujete labels, pro tenhle výběr plný vintage pokladů budete žít.

Reborn

Vintage často znamená kvalitní materiály, skvělé zpracování, příběh a občas taky nějakou tu drobnou vadu. Někdy ale stačí málo – zkrátit, nabatikovat, lehce přešít – a z NOT se stane okamžité HOT. V kolekci Reborn najdete upcyclované kousky, které sledují ty nejčerstvější must-haves. Zároveň v ní využijeme oblečení s drobnými vadami, které díky úpravám odstraníme a vytvoříme tak trendy originál. One man's trash is another man's treasure!

O 1981

Za 1981 stojí Barbora a David, kteří secondhand založili jako reakci na to, kolik zbytečného oblečení se na světě vyprodukuje. Jejich cílem je prodlužovat příběhy oblečení, které nemusí skončit v koši, ale bude dělat radost dál.

1981 funguje jako kamenný a online obchod. Pokud máte raději nakupování offline, ale nejste z Prahy, můžete se za námi zastavit na jednom z pravidelných pop-upů, které se konají jak v Praze, tak i v dalších větších městech.

Zpět do obchodu