DÁRKOVÉ POUKAZY TADY Někdy je totiž nejlepší dárek ten, který si vybereme sami

O nás

Náš cíl

Vintage oblečení pro nás není jen způsob, jak si originálně a dostupně zaplnit šatník. Uvědomujeme si negativní environmentální dopad módního průmyslu, který ročně vyprodukuje miliardu kousků, přičemž velká část z nich se ani nedostane do něčí skříně. Proto si dáváme za cíl vracet co nejvíc oblečení zpátky do oběhu. Vdechujeme starým kouskům nový smysl a snažíme se přitom, aby vás náš výběr bavil, těšil a inspiroval.

Jak vracíme oblečení zpět do oběhu

1. Kurátorovaný výběr

Aby se co nejvíc oblečení mohlo vrátit zpátky k životu, musí splňovat naše přísná kritéria. Ať už se jedná o materiál, trendovost nebo kvalitu. S tím nám pomáhají naši ověření evropští dodavatelé, za kterými pravidelně jezdíme a se kterými budujeme dlouhodobé vazby. Jen díky tomu si u nás můžete vybrat vintage poklady jako nadčasový trenchcoat, retro plisovanou sukni nebo hedvábnou halenku.

2. Každý kus má naši pozornost

I přes to, že zpracováváme velké objemy oblečení, každý kus projde pod našima očima a rukama. Na základě kvality se pak rozhodujeme, jak s daným oblečením naložíme. Ty ve 100% stavu najdete na našem eshopu a pop upech, ostatní putují do Reborn kolekce nebo do Zachraň oblečení.

3. Nic nevyhazujeme

Máme respekt ke všemu oblečení, které k nám dorazí. I u nedokonalých kousků přemýšlíme, jak je co nejlépe zužitkovat. Nezbavujeme se ani poničených věcí, které by jinde skončily v koši – na to jsme vytvořili DIY kolekci Zachraň oblečení.

4. Snadné nakupování

Chceme udělat ze sekáčového nakupování zábavu a zjednodušit vám cestu k vysněnému kousku. Proto neustále vymýšlíme nové způsoby, jak k vám dostat to správné oblečení. K nalezení ideálních kousků vám pomůžou naše speciální kolekce.

Zachraň oblečení

Vintage často znamená kvalitní materiály, skvělé zpracování a příběh. Ale občas taky nějakou tu drobnou vadu. A tak vznikla kolekce Zachraň oblečení, kdy z nedostatku děláme přednost.

Chceme vrátit co nejvíc oblečení zpátky do oběhu. Nejen to v perfektním stavu. Jestli vám nevadí malé vady na kráse nebo vás baví oblečení dotvářet, prohlédněte si naši kolekci Zachraň oblečení a adoptujte oblečení, které by jinak nenašlo další smysl. One man's trash is another man's treasure!

Fancy kolekce 

To nejprémiovější, co se dá v našich vintage vodách ulovit. Burberry kabáty, Jil Sander, Dior. Jestli milujete labels, pro tenhle výběr plný vintage pokladů budete žít.

Reborn

Někdy stačí málo – zkrátit, nabatikovat, lehce přešít – a z NOT se stane okamžité HOT. V kolekci Reborn najdete upcyclované kousky, které sledují ty nejčerstvější must haves. Zároveň v ní taky využijeme oblečení s drobnými vadami, které díky úpravám odstraníme a vytvoříme trendy originál.

O 1981

Za 1981 stojí Barbora a David, kteří second hand založili jako reakci na to, kolik zbytečného oblečení se na světě vyprodukuje. Jejich cílem je prodlužovat příběhy oblečení, které nemusí skončit v koši, ale bude dělat radost dál.

1981 funguje jako kamenný a online obchod, kde najdete nové kousky každý den. Pokud máte raději nakupování offline, ale nejste z Prahy, můžete se za námi zastavit na jednom z pravidelných pop upů, které se konají jak v Praze, tak i v dalších větších městech.

Zpět do obchodu