1981 secondhand pop up Brno! | 09. - 10. 06. | Industra | Více informací zde

O nás

Náš cíl

Vintage oblečení pro nás není jen způsob, jak si originálně a dostupně zaplnit šatník. Uvědomujeme si negativní environmentální dopad módního průmyslu, který ročně vyprodukuje miliardu kousků, přičemž velká část z nich se ani nedostane do něčí skříně. Proto si dáváme za cíl vracet co nejvíc oblečení zpátky do oběhu. Vdechujeme starým kouskům nový smysl a snažíme se přitom, aby vás náš výběr bavil, těšil a inspiroval.

Jak vracíme oblečení zpět do oběhu

1. Kurátorovaný výběr

Aby se co nejvíc oblečení mohlo vrátit zpátky k životu, musí splňovat naše přísná kritéria. Ať už se jedná o materiál, trendovost nebo kvalitu. S tím nám pomáhají naši ověření evropští dodavatelé, za kterými pravidelně jezdíme a se kterými budujeme dlouhodobé vazby. Jen díky tomu si u nás můžete vybrat vintage poklady jako nadčasový trenchcoat, retro plisovanou sukni nebo hedvábnou halenku.

2. Každý kus má naši pozornost

I přes to, že zpracováváme velké objemy oblečení, každý kus projde pod našima očima a rukama. Na základě kvality se pak rozhodujeme, jak s daným oblečením naložíme. Ty ve 100% stavu najdete na našem eshopu a pop upech, ostatní putují do Reborn kolekce nebo do Zachraň oblečení.

3. Nic nevyhazujeme

Máme respekt ke všemu oblečení, které k nám dorazí. I u nedokonalých kousků přemýšlíme, jak je co nejlépe zužitkovat. Nezbavujeme se ani poničených věcí, které by jinde skončily v koši – na to jsme vytvořili DIY kolekci Zachraň oblečení.

4. Snadné nakupování

Chceme udělat ze sekáčového nakupování zábavu a zjednodušit vám cestu k vysněnému kousku. Proto neustále vymýšlíme nové způsoby, jak k vám dostat to správné oblečení. K nalezení ideálních kousků vám pomůžou naše speciální kolekce.

Zachraň oblečení

Vintage často znamená kvalitní materiály, skvělé zpracování a příběh. Ale občas taky nějakou tu drobnou vadu. A tak vznikla kolekce Zachraň oblečení, kdy z nedostatku děláme přednost.

Chceme vrátit co nejvíc oblečení zpátky do oběhu. Nejen to v perfektním stavu. Jestli vám nevadí malé vady na kráse nebo vás baví oblečení dotvářet, prohlédněte si naši kolekci Zachraň oblečení a adoptujte oblečení, které by jinak nenašlo další smysl. One man's trash is another man's treasure!

Fancy kolekce 

To nejprémiovější, co se dá v našich vintage vodách ulovit. Burberry kabáty, Jil Sander, Dior. Jestli milujete labels, pro tenhle výběr plný vintage pokladů budete žít.

Reborn

Někdy stačí málo – zkrátit, nabatikovat, lehce přešít – a z NOT se stane okamžité HOT. V kolekci Reborn najdete upcyclované kousky, které sledují ty nejčerstvější must haves. Zároveň v ní taky využijeme oblečení s drobnými vadami, které díky úpravám odstraníme a vytvoříme trendy originál.

O 1981

Za 1981 stojí Barbora a David, kteří second hand založili jako reakci na to, kolik zbytečného oblečení se na světe vyprodukuje. Jejich cílem je prodlužovat příběhy oblečení, které nemusí skončit v koši, ale bude dělat radost dál.

Udržitelné módě se věnují od roku 2014, kdy nejprve založili značku Winwinlove zabívající se prodejem oblečení z druhé ruky. Po minimalistickém WWL dali vzniknout Second handu 1981, který umožňuje vrátit zpátky do oběhu mnohem více kousků.

1981 funguje převážně jako online obchod, kde najdete nové kousky každý den. Pokud máte raději nakupování offline, můžete se zastavit na jednom z plánovaných pop upů v Praze nebo dalších větších městech.

Zpět do obchodu