DÁRKOVÉ POUKAZY TADY Někdy je totiž nejlepší dárek ten, který si vybereme sami

Udržitelnost

U nás žádný greenwashing nehledejte. Udržitelnost pro nás není jen trendy slovo, ale hlavní důvod, proč náš 1981 Second hand vznikl. Existuje totiž hned několik environmentálních důvodů, proč nakupovat vintage.

Proč nakupovat v secondhandech

1. Snižujete poptávku po výrobě nového oblečení

Pokud se rozhodnete pro nákup oblečení z druhé ruky, pomáháte tak recyklovat kousky, které by jinak skončily na skládce. Ve většině případů jsou přitom v perfektním stavu. To, že košile nesedí původnímu majiteli, ještě neznamená, že nebude šťastnější u vás. V případě správného zacházení můžeme našim rozhodnutím o nákupu z druhé ruky prodloužit život oděvu třeba i o několik desítek let.

2. Podporujete zodpovědné firmy

Jako spotřebitelé máme velkou sílu. Každý z nás svými nákupy pomáhá určit, jakým směrem se bude módní průmysl ubírat. Nákupem použitého nebo udržitelného oblečení totiž dáváme podporu firmám, které k tématu ekologie přistupují zodpovědně. Masovému módnímu průmyslu naopak vysíláme zprávu, že musí zapracovat na svých praktikách a přehodnotit svou strategii. Váš nákup má velkou váhu, proto si vždy rozmyslete, u koho nakupujete a koho podporujete.

3. Pomáháte k čistší planetě

Věděli jste, že fast fashion je jedním z největších zdrojů znečištění planety? Produkcí skleníkových plynů předběhla móda dokonce i mezinárodní dopravu. A to nemluvíme o spotřebě vody, vypouštění chemikálií do řek nebo nákladech a energii (i té lidské) na následnou likvidaci neprodaných kousků. Koupí už vyrobených oděvů pomáháte šetřit cenné zdroje a nepřispíváte k ještě většímu zamořování planety.

Co pro udržitelnost dělá naše firma?

Používáme 100% udržitelnou energii

Pereme v ekologicky odbouratelných pracích prášcích

Naše obaly jsou recyklované a dále recyklovatelné

Recyklujeme odpady

Podporujeme zákazníky v nošení vlastních tašek

Zpět do obchodu