Mark it on your calendars 💓 | Čtvrtek 30.5., Oldřichova 31 ~ 1981 x Langōs Fry Day pop-up

O nákupu

Jak najít ten správný kousek?

I když v našem obchodě najdete vždy vše seřazené a srovnané podle kategorií, pořád máme každý kousek jen jednou. Najít ten správný proto někdy chce trochu odhodlání. Nekoukejte na čísla, nakupování v sekáčích nemá pravidla. Pánské může být dámské a naopak. Velikost L může nosit někdo s konfekcí 34. Nebojte se hledat, každý štendr důkladně projít a zkoušet vše, co vám padne do oka. Někdy je to láska až na první vyzkoušení. A jestli jste nenašli, co jste hledali? Náš výběr nemusí vždy sedět všem. Nové zboží ale doplňujeme každý den, tak se zkuste zastavit za týden, za dva a zkusit štěstí znovu!  

 

"Ale vždyť za stejnou cenu si můžu pořídit něco nového. V sekáči mají věci stát nanejvýš stovku." 

Cena je pro nás velkým tématem. Balancujeme na hraně curated vintage storu a secondhandu s širokou nabídkou. Věci nakupujeme u evropských dodavatelů, díky kterým můžeme nabízet velké množství různých kategorií – s vyšším nákladem, ale zato v té nejlepší možné kvalitě. S přibývající produkcí fast-fashion je navíc hledání kvalitně ušitého oblečení z organických materiálů, které je ještě k tomu vyrobené jinde než v rozvojových zemích, čím dál větší oříšek. Každý produkt nám projde rukama hned několikrát a stojí za ním velké množství času a péče. Od prvotního vybalení, kontroly, vyprání, vyžehlení až k oštítkování, nacenění nebo nafocení na e-shop. Ty kousky, které to potřebují opravíme nebo upcyklujeme, aby měly větší šanci najít svoje doma. K tomu prostředí hezkého a prostorného obchodu, aby se vám nakupovalo, co nejpříjemněji. Každá práce má svoji cenu a my všechny, kteří se na celém procesu podílejí, chceme odměnit férově tak, jak si opravdu zaslouží. Proto jsou naše ceny o něco vyšší než třeba jinde. Věříme ale, že to všechno stojí za to.

Dirty business

Udržitelnost pro nás není jen trendy slovo, ale hlavní důvod, proč náš 1981 Secondhand vznikl. Věděli jste, že na světě už je tolik oblečení, že by vystačilo pro šest dalších generací?1 Neznamená to, že bychom si nikdo už nikdy neměl koupit nic nového. I když by to byla krásná představa, není reálná. Neznamená to ale, že bychom neměli hledat alternativu. A co když ta alternativa bude často i z lepších materiálů, kvalitnějšího provedení a jedinečná? Win-win, right? Nakupování v sekáčích ale není jen o udržitelnosti a jedinečných kvalitních kouscích. Radost, když najdete přesně to, co jste si vysnili nebo když objevíte kousek, který dokonale padne? Právě o ní to je. <3
 
 

Zpět do obchodu